Rozhodli jsme se využít svátek svatého Václava a splnit si dlouho plánovaný dvoudenní výjezd do Königshainu. Nikdo další se k nám nepřidává, tak jedem opět ve dvojici Ondra R. & Ludvík.
Ve sváteční středu začínáme ve známém lomu Paradies, kde za den přelezeme kolem patnácti cest. Došlo i na několik nových neznámých cest i na dva nepřelezené zapytlené výstupy.

koenigshain_paradies Paradies

Večír vaříme na lavičkách u auta a za padajícího šera zaleháváme na plácku kousek od Paradies. Počasí trochu větrné, ale jasno, takže ani nestavíme stan.
Ráno obhlížíme dva sektory v Paradies, kde jsme ještě nelezli. Moc cest tu sice není, ale něco by za zkoušku stálo.
Posnídáme u auta a jdeme za hlavním průzkumným cílem: lom Idyll ještě tlapka Mloka nenavštívila.

koenigshain_idyllkoenigshain_idyll2 Idyll

Začínáme stylově pytlem v cestě Grosse Illusion. Inu Velké Iluze, není co dodat.
Dáváme dvě docela pěkné cesty v sektoru Nirwana, ale trochu je kazí zvětralá skála.
Přesouváme se na další stěnu. K přesunu volíme šestkovou cestu koutkem s jedním ne moc přesvědčivým nejtem. Je to lámavé, hnusné a bojím se. Příště jdu okolo 🙂
V dalších sektorech je problém najít něco, co nezačíná úplně z vody a jak to udělat, abychom nenamočili celé lano. Dáváme tedy s horním jištěním přes stromy pěknou cestu komínem a zvenku komína.
Po další cestě už toho začínáme mít dost, ale ještě nás zláká jedna na pohled krásná cesta. “Kalifornische Hangel” celá vede po ostrém odštěpu. Po složitém slanění – přes stromy a abychom nenamočili lano – zjišťujeme, že vede tak šikmo, že se nedostaneme na nástup. Plavat se nám nechce, tak musíme vylézt zase nahoru jinou cestou. (Ludvík to zvládá bez lezeček. Ty čekají v pořádku nachystané nahoře.)
Cesta se nám moc líbí, tak vyhodnocujeme, že nejlepší ji bude slézt a pak zase vylézt. …a jak řekli tak udělali.
Nahoře Ludvík medvědí silou utrhl balvan zvící většího patníku. Šplouchanec velikánský udělal tečku za tím naším lezením a nastal čas jet zase domů.
Idyll – přelezeno kolem 8 cest.

koenigshain_kalifornishehangel Kalifornische Hangel