Horolezecký oddíl z Jizerek

Tak jsme se pro změnu zúčasnili.Já a Ludvajs.Sli sme klasicky od Sněhuláka,kde se zjistilo že bez rejžáku a drátovího rýžáku vypújčenýho od Kozy to nepude.Ludva pro to nařadíčko doběh a mohlo se líst.Goryla,Oldříšek,Morous,Okrajová,Skalní brána,Hradby,Smrkáč a hajdy na poviné Magické oko a dom.Ludvajs Tahal a liboval si jak mu to jde.Na Smrkáči jsme měli i Hore Zdar,tak to bylo milí.Zdravím všetky Kulich

3 Responses to Jizerský Clovek

 • Tak to jste toho přebouchali docela hromadu. A třeba takový převislý komín na Skalní bránu je určitě hodnotnej. Zvlášť ve sněžných podmínkách. Máte můj obdiv teplomilce.

 • Lezlo se:
  Sněhulák
  NC – pytel
  Gorila:
  Hrana pilířku IV
  Mikrospára IV
  Oldříšek:
  Sokolík IV
  Severní kout IV
  Morčoun:
  Jižní komín II
  Severní komín II
  Varianta Šup-šup IV
  Náhorní spárka I-II
  Skalní brána:
  Převislý komín IV
  Severozápadní hrana IV
  Hradby:
  Koutová cesta III
  Západní komín III
  Smrkový kámen:
  Tu Solus V
  Jižní koutek IV
  Celkem lezení 48,5 bodů
  Alkohol
  1 pivo I
  1 rum I
  1 magický oko III
  Celkem alkohol 5 bodů
  Celkem vše 53,5 bodů.
  Celkové pořadí ještě nedorazilo – budeme to muset dodat později 🙂
  Kulda mě podporoval a to moc helplo. Akci jsme zabalili zcela spontálně a jednohlasně u Smrkovýho kamene.
  Potěšilo i to, že oddílovou akcí nám vyběhne skóre o dalších 10 bodíků a nepopisuji zde slezy z Gorily, Okrajový, Skalní brány a Smrkovýho kamene.
  Musím přiznat, že bylo letos dost lezců a poměrně mladých a všichni vypadali talentovaně. Vyděli jsme lízt i šestky a na fotkách jsem viděl lízt třeba slavnou boulderspáru VIc. Bylo by tedy bláhové chtít s takovejma borcema porovnávat síly, ale atmoška byla fajn. S rejžákem, dráťákem a smetákem jsme si vyhráli. Co bylo čistý, mělo super tření. Úrověň sněhové nadílky se automaticky zvyšovala s nadmořskou výškou. U Kozy skoro nic, na kopci k 20 cm.
  U Kozy byla dvojka – Kuldův strýc a asi bratranec, kterej vyprávěl – byl suprovej. Pak se jelo ke Kuldovi, kde se připravoval na ples se svojí krasavicí – on Pánbů a ona Tma. Jelo se na Výšinu, kde se vylodili a já jupky domů na následující Makak 🙂 .

Napsat komentář