Pořád ne a ne zapršet, tak mi došly výmluvy a vyrazili jsme do Skaláku na ty sypavý lámavý sedimenty ze šťastnějších dob, kdy tu bylo móře.

Sešlo se nás nebývale mnoho. 6 kusů lezců, takže bylo třeba dvou vozů flotily Felicia. Než dorazila skupina B, udělal Ludvík skupině A odbornou prohlídku skalní skupiny Kapelník: Taktovka, Sfinga, Dominstein, Cikáni, Zlatá vyhlídka. Jen jedné vose se výklad nelíbil a bodla Ludvíka do zad.

*
Po shledání obou posádek se mírně přeskupujeme a jdeme:
Skupina A: Ludvík, Andrea, Tony Údolka na Podmokelskou věž (V)

Kapelnik_Podmokelska

Podmokelská věž vlevo, napravo Kapelník

Údolní stěna na Podmokelskou má být nejdelší v téhle oblasti. Je sympatická tím, že má celkem 8 kruhů.
Tony prý lézt nebude, bude se jen dívat. Když vidíme, jak se postupně lezci vynořují z lesa nad stromy, kdo to tam asi za Ludvíkem visí? Samozřejmě Tony. Ludvík ho ukecal, takže počítám, že měl silný zážitek 🙂   Věřím, že pozitivní?

*
Skupina B: Ondra, Terka, Vlasta Jeschkeho stěna na Kapelníka (VII)

Kapelnik
My jsme nakonec zvolili dle průvodce “dominantní skálu oblasti” – Kapelníka. Jeschkeho cesta po šroubovici obkrouží 3/4 skály, takže užíváme výhledů. Protože jdeme pořád doleva za roh, prakticky v každém kruhu štandujeme. Jeden štand máme společný s obydlím sršní, tak se snažíme chovat klidně a slušně. (Odtud asi také původní název Kapelníka “Medová skála”). Jedno zapeklitější místo u 4. kruhu, ani ne tak těžké, ale nepříjemné a horší na jištění. Ale není to daleko nad kruhem, takže to není zas taková divočina. A pak už vrchol. Kocháme se, máváme na Podmokeláky. Za dozoru a svištění velkého drona, který nám létal nad hlavou sjíždíme nadvakrát dolů.

Pod skálou se k nám přidává Ondra L. Do tmy máme ještě trochu času, tak dáváme kratší cestu “Lámavá stěna (VI)” na Zlatou vyhlídku. Opět trocha kochání a mávání na Podmokeláky v červenavém svitu zapadajícího slunka.

Dolů a zabalit. Čekáme na skupinu A, až dole slyšíme hlasy a pojmeme podezření, že už nám houstnoucí tmou proklouzli. U auta jsme se přesvědčili, že teda ještě neproklouzli, ale vzhledem k pokročilé hodině po chvíli odrážíme smer LBC.