Opět s Ondrou Neumanem razíme do Olďáku a máme spadeno na Kovadlinu – snad Údolka, ale spíše Uspěchanou. Na Stržové plotně dáváme Levou hranu V. Necítím se na tahání a tak to jdu na tom správném konci lana.

Přecházíme ke Kovadlině a jdem přímo k Uspěchané – je rozhodnuto. Tato cesta má 2 věci, které jsou zajímavé. Je to VIc a hlavně to postavil Káj – tedy Kuldův táta s Mírou Šolkem.

Ondra nastupuje a po založení prvního frienda si odsedne. Postupně to vybojuje ke kruhu a opět sezení. Je nutno dodat, že je to hnusná spára, která od šířky více jak na koleno zpočátku se zužuje a pod kruhem je převis. Naštěstí jsou tam dobrý krystaly, hlavně po levé straně. Je to vlastně takové lezení v koutu. Pravá strana na odšlap dozadu. Kruh, který je za převisem je fajný, ale je to po přelezu převisu a je třeba přehodit levou nohu přes převis a spára se zužuje na takovou prsto-sokolíko-nico-hnus. Po tom 2-3 metrová šukačka spáro-komínem cca 35 cm širokým na polici, kde je štand. Ondra je se svým lezením nespokojený. Nastupuji a sedím snad 100x. Nemám sílu, a tak se různě protáčím, otáčím, sedím v tom a mám problém se dostat do partií pod převisem – je to cca 1,5-2 metry od skály. Po převisu, je ta prokletá prsto-sokolíko-nico-hnusná prkotivá spárka a ta mi dává zabrat. Je to sice 1 krok, ale opravdu se u toho vytrápím. Poslední dolez šuko-spáro-komínem se vysoukám a hurá, police jako hrom.

20150916-Kovadlina--002     20150916-Kovadlina--018

Odtud se dolézá Údolkou přes rozšiřující se spáru. Hodí se tam můj nový 7čkový friend. Ondra přelézá s přehledem, já to zkouším čistě spárou, ale po opětovném odsedu to přeci jenom vemu trošku zvenku a je to doma.

Ztrápení se vracíme k vlaku, kde zjišťujeme, že fáma o vypálené zastávce je pravda a říkáme si jakej debil to mohl být. Byla totiž renovovaná a byl tam regál s volně odloženými knížkami. V sokolovně si objednáme píva – já Birela a jupí vláčkem zpět.

Lezení bylo fakt náročný, ale motivace na lepší přelez tam je, a tak budu muset ty spáry drtit celou zimu.

Nějaký fotky jsou na rajčeti 🙂