Na Fesťák, tedy na MHFF v Teplicích nad Metují jsme s Petrou jezdívali pravidelně. Nějak to ale přišlo a (s narozením Sofinky) jsme tam cca 8 let nebyli.
Fesťák se rozrostl co do počtu návštěvníků i co do počtu stánků kolem, ale atmosféra zůstala. Bydlet je možno zdarma na přilehlých vyhražených loukách a nebo za peníze v kempu či penzionu.

MHFF_bydleni
Měli jsme štěstí na krásně slunečné počasí, takže do kina nebyl problém se dostat.Měli jsme štěstí na krásně slunečné počasí, takže do kina nebyl problém se dostat. Zatímco se Ludvík, Ben a spol plahočili někde na skalách, tak jsme od čtvrtka do soboty v kině navštívili 9 bloků filmových a jednu dia show o lezení v Patagonii. Takže takových 27 filmů, od blbých, přes více méně reklamní, až po hodně dobré. Mně nejvíc oslovila ptákovina “Metronomic” (ukázka na YouTube). Další hodně dobrý film byl šílený a skromný sólista “Stone free” a cyklo-čundráci v Alpách “Rolling in the Alps”.
Kromě filmů jsem si v parku vyzkoušel další atrakce:

lezení dřevěné spáry

MHFF_spara

lezení umělohmotné širočiny, čímž jsem se nechtěně kvalifikoval do závodů

MHFF_sirocinaMHFF_kvalifikace

. Po řadě neúspěšných pokusů a odskoků jsem nakonec přešel i tu dlouhou slackline 42 metrů.

MHFF_slackline2

Též se dalo vyzkoušet lezení s motykama

MHFF_motyky

Nebo se zúčastnit mistrovství světa ve stavění pětičlenných družstev.

MHFF_staveni
Jen mi zavřeli oblíbené řeznictví, kam jsem chodil na držkovku. Tak jsem musel navštívit: číňany s nudlema, kohosi s haluškama, Kršnisty s plackama, Vietnamce s kebabem a konečně i tu držkovku jsem dostal u Hasičů.
Tak třeba nás za rok vyrazí víc?