Sobota 28. 5. 2016 – aneb jak to všechno dopadlo

Tak slejvák skutečně dorazil. Jen to nebylo o půlnoci, jak odhadovala předpověď, ale kulminoval kolem 7. hodiny ranní. I na kroupy došlo. Sice velikostí tak cca 3 mm, ale byly tam. Posouváme start akce o hodinu na desátou a studujeme radarové snímky. Zdá se, že okolí Malé Skály bylo mimo epicentrum, takže je naděje, že by Pantheon mohl být lezitelný.

V průběhu rána počet účastníků klesá ze čtyř na dva. Ondra R. + Rejsek vyrážíme směr Pantheon s tím, že v nejhorším se projdem pod skalama a obhlídnem nové směry.
K našemu překvapení je na Frýdštejně i Malé Skále prakticky sucho. Bouřka to tu opravdu asi jen lízla. Uvažujeme i o Suškách, ale nemáme průvodčíka, tak volíme jistotu Pantheonu. Cestou předjíždíme Ondru L. na kole, takže budeme zřejmě ve třech (jen lano máme jedno).

Na klasikách typu “Květinová stěna” je plno. Pravá část zavřená kvůli sokolům. Tak jdeme na levou část Centrální stěny, kde jsme si minule osahali “Jižní vítr VIII” se čtyřmi borháky (hurá). Sice je taky obsazená, ale domlouváme se, že si ji přelezem a budem pokračovat nahoru plotnou, o které nám minule Ondra L. vyprávěl. Ten v průběhu našeho visení v první délce doráží a připojuje se k nám. Jen musíme trochu čarovat, aby nám to vyšlo s jedním lanem.
Druhá plotnová délka je pěkná, ale taky pěkně těžká. Na jedno místo mi v tu chvíli na OS schází morál a obcházím ho kolem stromu. Tím se ovšem dostávám z linie borháků a mám co dělat, abych se do ní nějak vrátil. Dochází mi všechno: smyčky, expresky, zámkovky. Kdo mohl vědět, že je to tak dlouhý? Příště štandovat vejš nebo 2x. Hurá jsem na slaňáku pod Mnichem. (Mnich = první vysoká věž hlavního masivu zleva)

PantheonMnich

Vyráží Rejsek a 2x se musí u borháků převazovat, aby vyšlo lano i pro druhého Ondru. Daří se a za chvíli jsme všichni pod Mnichem. Ondrové si samozřejmě dávají plotnu znova (a znova), nastudovat správný průstup. S TR lanem se to řeší líp 🙂

Ondra L. zase spěchá na nějakou oslavu. (Ten chlap pořád něco slaví.) My s Rejskem dolézáme “Normálkou IV” nahoru na Mnicha. Kocháme se a jsme rádi, že jsme nezmokli. Několikrát to zahrozilo a spadlo pár kapek, ale nic z toho naštěstí nebylo. Slaňujeme dolů. (Tak ta šílenost pod slaněním je Rejsku “Gillova rozcvička Xb-c.)

Dole ještě sonduju, co je to za cestu úplně vlevo s borhákama, která není v průvodčíkovi. Dozvídám se, že pokud se přísně drží linie borháků, je to za IX, ale pokud se to jde jako “logická cesta” je to tak VIIc-VIII. Prubnu ji, v jednom místě jdu blbě vlevo místo vpravo a sedám, ale jinak AF přelézám. Tak třeba příště…
Balíme a fištíme domů.

Ondra R. & Rejsek

Upřesnění: Na Lezci jsem našel aktualizované cesty a víceméně náš výstup odpovídá cestám “Pípák VIIc” a “Chcípák VIIIc”. Nojo, ta plotna, pokud se jde opravdu rovně, tak je dost přísná. Ale dá se mírnými úhybnými manévry zlehčit. A koukli jsme se až nahoru, to bylo prima.

 

Aktualizace Pátek 27. 5. 2016
V samotnou sobotu by mělo být snad slušně, ale v noci z pátka na sobotu bude zřejmě slejvák. Na tom se shodnou předpovědi Norů, Medarda i Aladina. Norové slibují i přes 20 mm (!) za hodinu.
Takže měkké písky – Fellerovka a spol. jsou passé 🙁

Pocasi_2016_05_27_Lbc_male

Z vodě odolných tu máme Jizerky a Pantheon. Dala by se ještě Černá Studnice.
Jizerky budou asi pomaleji a hůř vysychat. Vidím to na Pantheon nebo Černou.
Co vy? (Ludvíka vím – to je jasnej Panťák)

Zatím jsme 3 potvrzení účastníci: Ondra R., Ludvík, Rejsek.
Počítám, že bych vyjel v cca 9hod a nabral zmíněné další dva šplhavce.

(Nemůže: Kulda, David, Vlasta, Zdeněk)
O.

 

Zdar lezci,
jak asi někteří dobře víte, máme mít podle kalendáře v sobotu oddílovou akci.
Počasí je zatím všelijaké. Ještě ráno slibovali propršenou celou sobotu, teď to vypadá zas celkem optimisticky.
Od dešťů se bude odvíjet i cíl výpravy.
Sucho: Oberwegery? (jmenovitě třeba Fellerovka), Vajoletky?
Po dešti: Pantheon?, Jizerky?
V dešti: Makak?

Konečná verze bude snad urychleně krystalizovat. Náměty či připomínky piště mě nebo do komentářů na stránky

https://www.homlok.cz/

Tam se taky dočtete další novinky: O Rájci, O Arcu, O Taktovce… atd.

Ondra R.