Dlouhou dobu to vypadalo, že snad na oddílovku do Königshainu snad ani neseženu spolulezce. Na konci týdne se to ale začalo skládat, až se nás výsledně složilo 5 ks: Petr Š, Rejsek, Terka F, Ludvík a Ondra R.
Naložili jsme se všici to Petrova combi vozu a s mezipřistáním ve Frýdlantském Lidlu dorazili na parkoviště nad nádražím. Tentokrát dokonce bez navigačních problémů.

Koenigshain2016_06_19_a
Prošli jsme nádražíčkem místního muzea pod širým nebem (Granitabbaumuseum) a nastoupili do lomu Kolosseum, který patří k nejvyšším místním stěnám.

Koenigshain2016_06_19_b

Počítali jsme, že případně přejdeme do Paradisa na kratší lehčí cesty (ale bývá tam hodně lidí) nebo na průzkum lomu Idyl, kam Mločí tlapka dosud nevkročila. Nic z toho ale nenastalo a celý den jsme si užili v ověřeném Kolosseu se slunečnou pláží a koupáním.

Koenigshain2016_06_19_d

Co se lezlo:

Koenigshain2016_06_19_c
3ks cest v hlavní FKK stěně:
Abendrot 6- (přísnější nástupový koutek)
Verchsneidung 7- (v koutku u soklu kudy se přichází)
Herzklopfen 7- (vlevo vedle Verchsneidungu)

3ks kratších cest na přicházecím soklu:
Relax 6 (nástup ze šutru)
Schöner Tag 6+ (vlevo)
Arena 7+ (těžká uprostřed mezi nima)

3ks ve stěně Seenplatten:
Im Neuen Stil 6- (traverz vlevo nad vodu a vzhůru)
Linker Wasserweg 7 (přímo vzhůru jen lehce vlevo)
Rechter Wasserweg 7 (horeháj lehce vpravo, zneklidňující jen tři expresky)

Ještě jsme tady v Seenplatten mohli přidat Spiegelbild 6+. Tam se jde ještě víc vlevo nad vodu a i druholezec má šanci se neplánovaně vykoupat. Ale usoudili jsme, že nastal čas se vykoupat plánovaně. Voda byla docela příjemná, takže to byla taková pěkná tečka za tím naším lezením.

PS: … a viděli jsme ledního medvěda na dovolený

Koenigshain2016_06_19_e