Kulda s Ludvíkem na prodloužený víkend naplánovali prodlouženou lezbu. Z rodinných důvodů domlouváme s Janou konkurenční krátký program. (Na Matoušovku Jana zase klade odpor, a to už minule slibovala…)
Takže se rozhodujeme pro Pantheon. Tam to nebude dlouhé, ale intenzivní.

Pro rozjezd klasika: E55 VIIb, Květinová stěna VIIb
Pak dokud máme sílu, tak jdem do Tělocvičny VIIIb. A hned u prvního kruhu: cvakám (naštěstí), řeším, řeším, řeším a sedím. Řeším, řeším a sedím. S takto pořízenýma bandaskama jsem rád, když cvaknu druhý kruh a radši si zase sednu. Dolez nahoru už je OK, i když vize, jak si vedle 3. kruhu postojím a odpočinu se úplně nenaplňuje. Pořád jsem se musel hrozně držet! (Cesta “papírově” končí u 3. kruhu – mailonka, ale dolézáme až nahoru ke slaňáku.)
Janě se daří podobně. Přitom mám pocit, že to u 1. kruhu nebylo tak hrozné? Nějak jsme na to nepřišli a ni při druhých pokusech.
A jsme se silama v koncích. Ruce vydojené, rozklepané.
Ještě využíváme top rope lano a dáváme vedlejší Trenažer VIIc-VIII. První kruh je hnusně vysoko a před ním krok za jednoprstovou dírku. To tahat nutně nemusím.

Čas ještě máme, ale sílu ne. Co s tím? Tak do auta a zotavit se obědem u Boučků. Tam ale beznadějný nával. Fronta skoro před dům. Chodci, cyklisti, koloběžkaři, vodáci… Tak aspoň naproti v Infocentru kupujem kafe a větrník.
Sedíme na zídce a uklidňujeme se pohledem na řeku. Úplně na mě dýchly letní prázdniny. Sežral jsem Janě půlku svačiny. Díky! A jedem znovu na to.

Stůl rejpalů VIIIb je proti Tělocvičně procházka růžovým sadem. A cestou asi 5 želez! No páráda. (Na lezci diskuze, zda VIIIa nebo VIIIb. Varujou před lámavostí.)
Raduju se z čistého přelezu vedlejšího Coloradicalu VIIIc byť opět top rope. Mě to ke štěstí stačí 🙂
Přidáváme ještě Návrat VIII, který přes dolní dírky nastupuju a sestupuju na třikrát.

Další cesty máme trvale blokované jednou dvojkou. Když jim říkáme, že bychom tam taky rádi, zmenší počet blokovaných cest ze čtyř na dvě. Bohužel zrovna na ty dvě o které nám jde…
No nic, bylo toho dost, hajdy domů: Jana rejt záhony, Ondra sekat trávu. Takže asi nějak takhle:

E55 VIIb RP
Květinová stěna VIIb RP
Tělocvična (dolez až nahoru) VIIIb AF
Tělocvična (dolez až nahoru) VIIIb TR AF
Trenažer VIIc-VIII TR
Stůl rejpalů VIIIb RP
Coloradical VIIIc TR
Návrat VIII RP

10 cest a domů se nepovedlo 🙂