A je to tu, letošní lezecká sezóna se uzavírá v poslední listopadovou sobotu a tak vyrážíme na “Poslední slanění”. Sraz v 10 u Kozy. Den předtím organizační telefonáty – ráno nabírám Janču, Rejska a Ondru a dorážíme ke Kuldovi na rychlý kafe, doráží David se synem a promítačkou a nabírá ještě Kuldu a děcka (už to asi děcka nejsou, spíš puberťáci).

Jde se lízt

U Kozy je Kýža. Janča je v 7 měsíci těhotenství, ale to ji nezastaví, prostě jde s námi – sice nepoleze, ale srdcem a duší je to skutečný horolezec. Rozhodujeme se pro Viniční plotnu.

IMG_2455

Je sice kosa, ale v poho, skála je suchá 🙂 . Mimo Janči, Kýžy a děcek lezou všichni, tedy Kulda, David, Zdenda, Rejsek, Ondra a já. Kulda se pouští do Koutové spáry IV a Ondra na Kauschkův odkaz VIb. Kromě Rejska si Koutovou dal zbytek posádky na tom správném konci lana. Rejsek si vystačil s plotnou. Kulda u jištění mrzne, a tak slaňuje první. Mě ještě svrbí ruce a tak se pouštím do plotny a ukecanej Kulda taky.

IMG_0066

Koza

U Kozy se přemístí stoly, abychom se tam vešli – jedlo se klasicky, tedy vepřové koleno, které si dávali zúčastnění po půlce, Janča smažák, já bramborák. Balíme, nasedáváme a jede se ke Kuldovi na promítání.

U Kuldy

zatopí se, připraví plátno, nastaví promítačka, uvaří kafe, čajba, připraví všelijaké laskominy, vypnou se světla a začíná promítání – Rejsek má nějaké fotky ze Skaláku. Štafetu přebírá Ondra a frká jednu lezeckou akci po druhé. Během přestávky jede Kulíšek pro svou milovanou. Po přestávce následují další fotky. Během další přestávky se vyhodnocuje soutěž o putovního mloka.

Putovní Mlok

Vyhrává s přehledem Ondra, následován s velkým odstupem mnou a Rejskem. V závěsu je Kulda a s dalším odstupem David a Zdenda.

bodování:

1-Ondra 4040

2-Ludvík 2072

3-Rejsek 740

4-Kulda 690

5-David 63

6-Zdenda 15

Co do počtu cest kraloval Ondra s něco přes 400 cestama, já 316. Od zbytku posádky nejsou údaje dostupné. Dále o nejtěžší cestu Ondra s Dvouhodinkovou VIc na Borovou věž a na Panťáku, neznám název ale VIIIc. Určitě i nějaké těžké ve vícedélkách v Rakousku a Francii.

Ondra tedy vyhrál po 3 v řadě. Ceny měl připravit Kulda, ale nějak pozapomněl – tak snad během brzké doby dorazí 🙂 .

Funkci předsedy předal David Ondrovi.

Po vyhodnocení

Další promítání vedené Ondrou a poté film Amazonia vertical – takové drsné a taky trošku motivační.

Něco po desáté to balíme a necháváme Kuldu ve spárech jeho kočky 🙂

Závěrem

výborná akce – lezba splenditní, koleno grandiózní, promítání excelentní, nálada superiózní 🙂