Andy: Ahoj Majku, včera jsem na ski nebyl, nějak se mi do toho sněžení nechtělo. Dnes tedy Makak, standardně 16,15?
Majk:Ju
Andy: Hlavně nezapomeňme: čepici, maglajz, brejle, tejpy, funkčníznačkové triko, o 3 čísla menší lezky, ionťák ve spec.Flašce, fungl sedák bez odsedky, novou padesátku
Majk: Něco na tom bude – to je fakt značkový a kůl – myslím že stímhle už na zlepšení výkonnosti nebudu potřebovat chodit takčasto na stěnu – no a samozřejmě se nebudu párat s pětkama, ale raději si v šest béčku a výš posedím abych to dal – vo tom tolezení přeci je, co?
Andy: Jo, a mikinu s kapucí a mezi cestama si sednout a cpát senějakejma mysli z krabičky. A jak píšeš, sedět v 6b u každýhodruhýho nejtu a funět a vykřikovat, jak to je sakra těžký, žese ti to nezdá….
Majk: sem si ty spešl tyčky koupil v dekatlonu. Ta kapuca ti může něcopřidat, viděl jsem to na jednom videu od známý firmy co ty mikčivyrábí. Já myslím, že když fakt zabojuješ, tak není ostuda toodsedět i po nejtu – myslím že je to odvaha do takovejch peceklízt a né se srát jak ty prďolové v pětkách – jsou to sraby,ani si neodsednou – to by mě fakt nebavilo. Je vidět že nelezou namax a za to bych to vstupný nedal. Já chci fakt cejtit že pro sebeněco dělám. Takhle se prostě nejvíc posuneš – fakt nakrev. No ajen co bude teplo, tak bych nakoupil nějaký značkový expresky (jeto podobný jako na stěně) a kluci říkali, že je to v juře(frankenjura – v něměcku mezi českejma hranicema a norimberkem)jako fakt super a jsou tam malý chyty a převisy – sportovní cesty,něco jako na stěně. Jo, a říkali něco o odsedce, tak si toještě vygůgluju – mělo by to být něco jako když cvakneš tuexpresku na sedák (asi na ty poutka) a k železnýmu kruhu na skále.To je prej super. Jo, a slaňování je stejný jako na stěně,takže to bude v poho, s tím by problém být neměl. Doufám, žednes vydrtím 3 cesty, to se nám ještě nepovedlo – ale pod šestbé bych nešel, s tím doufám souhlasíš, né?
Andy: Tyyyjo, dobrá idea! Už se těšim, jak si posedim u těch nejtů! A skály v tý Juře jsou taky jako nejty s preskama, a jsouzastřešený? A vedle bar na kávičku?
Majk: Já se na to sezení fakt těším – to pak na ty lidi koukáš zhoraa taky si tam jde dobře namastit mágem – myslím, že to tekutý jena nic, mám rád jak to práší, to je fakt super a hlavně to jepotom lepší – mi tak nekloužou prsty. V tý juře nevím, jestli tam jsou ty nejty i s expreskama (ty kráso,si napsal presky, tak to je fakt hustý, to je jako nějakej sleng?votkat to máš?), ale kdyžtak řeknem klukům aby buď takovýmísta našli nebo nám to připravili. U převisu by to mělo bejtzakrytý, ostatní je prej v lese, takže by to mělo bejt v poho.Jediný co bude asi problém bude ten bar, to by mi docela chybělo,ale jsou tam vesničky a městečky (žádný pustina, to by byl faktvopruz), takže po lezbě by bylo kam zajet. Jo, a prej budeme vkempu, takže se člověk může vykoupat. Docela bych přivítal nějaký chatky, do stanu se mi nechce, ještě jsem to nezkoušel a ani nemám zájem!
Andy: Když je tam civilizace, tak snad nějakej penzionek. Ale zase vkempu budou i jiný lezcí, ta správná komunita. Asi by byl lepšíkemp, ale do chatičky. Ve stanu jsem spal naposled v osmičce navýletě a byl to teda vopruz!
Majk:No vidíš, bych to progůglil – pokud tam bude takbych raději tam – ikdyž jak jsi napsal, můžeme v tom kempu potkatnějaký zajímavý lezce, třeba američany. Nejlepší by byl asikemp, kde by byl i penzionek dohromady. Dobrej plán na letos, co? Tykráso, tam je prej suprácký lezení, daleko lepší než u nás včechách – prej jestli chceš jako fakt lízt, tak jura je tonejlepší co může být.
Andy: Tak to by chtělo stáhnout na iphona průvodce a nějakou aplikaci,aby to rovnou posílala do deníčku na lezce, aby nám naskakovalybody!
Majk: To mě nenapadlo, to by se o nás konečně někdo dověděl a třebabychom tam mohli poslat i nějaký fotky z našeho tvrdýho tréningu- to si myslím by mohlo zajímat dost lidí
Andy: Jo, a pomoct těm ortodoxním pětkařům z tý jejich bídy, aby sekonečně posunuli někam dál. Stejně jako my!
Majk: jako já na ně seru, já jsem toho ražení že buď chceš bejtdobrej nebo se do toho nepouštěj. Myslím, že je to prostěindividuální a těch talentovanejch a dobrej jako adam ondra je násmálo. A čím míň, tím líp!
Andy: To je vlastně fakt, my máme vizi, jak být ještě lepší nežjsme, tak co ji poskytovat jiným. Akorát nám budou překážet vprojektech nebo budou sedět u nejtů, kde chci sedět já.
Majk:Přesně, ať si tam brousej ty svoje pětky a nechaj nám ty našebomby – by u toho seděli věčně a zdržovali. A když nás budemálo, tak nás vyfotěj třeba i do nějakýho časopisu – neprahnusice po slávě, ale když přijde nabídka …
Andy: Nojooo, v Montáně furt píšou jen o těch práskačích. Tak se knim holt zařadíme, když na to máme! A pak třeba dá někdodobrou nabídku, na hadry, na sedák, na boty. Vono tyhle peckynemůžeme lízt ve vodrbaným sedáku a starejch lezkách,
Majk: ty kráso, jsem rád, že jsemmám takovýho parťáka, líp bych to neřekl – a taky se mi líbí,jak jsi ambiciózní – pro ty hadry a tak bych ani trochu neváhal alízt v nějakejch průměrnejch lezečkách a oblečení – na to měfakt neužije – líbí se mi ta představa, že jsem někdevystavenej a lidi si mě budou za to vážit … prostě se nebátumět prodat svoji tvář – to se jen tak někomu nepovede …