Kamarádka Katka chce na skálu – už to zvládá, jelikož den předtím byla na šutru (poprvé). Beru sebou pro jistotu kamaráda Radka, s Katčiným jištěním si opravdu nejsem jistý – v tomhle ohledu ve mě důvěru nevzbudila. Počasí nyšt mošt a tak klasika na Stržák – na mou oblíbenou Klasickou cestu na Dolní Lysé skále. U Kulíška nabírám friendy.

Lezení Klasické byla pohodička.  lysá 1         lysá 2      Dolézám Jeskynní, Katka to u bříška nezvládá, tak ji spouštím a cestu dolézá pouze Radek. Tak to na vrcholové selfíčko nebude, bo nebil mobyl. Udělal jsem si dvojité jištění – o strom a ve spáře 6 frienda. Chci ho vyndat, ale nedaří se a po cca 40 minutách společného dolování to balíme s tím, že si pro něj přijdu další den. Začíná poprchávat a tak jupky ke Kozovi. Tam maj za 25,– kotel guláškofky, to překvapilo, doporučuji. 

koza

Ps: druhý den chčije jako s konve, ale vyzbrojen velkým plochým šroubovákem, kladivem a menším pajcrem jdu vyndat toho šestkovýho sviňáka. Bo je mokro, tak lezu N.C. úplně sšitovanej, plazím se jak ementál. Za cca 10 minut ho mám a tak zpět. Když dorazím k autu, tak přestane pršet – jako, fakt super. Kompletní sadu výzbroje vracím Kuldovi a honem do teplé sprchy a plácnout sebou do postele … 🙂