Počasí se rapidně zlepšilo, takže co s tím? – No přeci lézt :). Podařil se Stržák, a to hned 3x.

10. dubna – pátek – domlouváme se s Ondrou Neumanem, sraz na vlakáči v 15:30. Razíme na Stržovou plotnu Údolní V a nahoře zjišťujeme, že knížečka je tak perfektně schovaná, že ji nikdo nenašel, takže horezdar. Stržovku dorazíme Levou hranou V a přesunujeme se na Borovou věž, kde Ondra vyvádí Jižní komín IV, kde měl pytel a má ho tam i Kulda. Slézáme Jižním koutovým komínem III. Dorážíme se na Horní Lysé Východní střední nebo pravou II-III.

11. dubna – sobota – Kulda mě vyzvedává na nádraží a přibíráme Karla a Áju Huškovic a jejich dvojčata. Ája odváží holky a tak že pak dorazí. Jdeme na Komínové věže a volá Ája, kde jsme. Kulda nastupuje na Glajdr VI, oba za ním přelézáme. Volá Ája, že už minula asi 3x Gorilu. Karel ji nanaviguje na Dolní a Horní Lysou, že si ji tam vyzvedne. Mezitím Kulda nastupuje na Kamenolom VIb. Napětí to je, ale dává to, borec. Z vypětí sil (psychických) také přelézám. Přesunujeme se na Kovadlinu již v plné sestavě. Slézáme Jižní spáru IV a jdem ještě na Smrkový kámen, kde zdoláváme Tu Sulus V.

15. dubna – středa – vyrážíme s Kuldou poměrně pozdě a tak si musíme nechat zajít chuť na Údolku na Dolní Lysou a tak jdeme k Okrajové. Kulda vysóluje Výšvih IV, lezeme Variantu SZ hrany IV. Dám si Náhorní spárku I-II a Kulda se chce vrhnou na Plotnu, ale přesouváme se na Skalní bránu. Zahajujeme Severní plotnou IV, slézáme Jihozápadní hranou II a jdeme na Převislý kout IV. U Oldříška zjišťujeme, že nám chybí preska a tak se zdržujeme hledáním u Okrajové a Skalní brány. Zpětně ji najdeme v batohu, takže zbytečná ztráta. Kuldovi se nechce, ale ukecal jsem ho na Západní stěnu V-VI.

Stržák je prostě boží 🙂