Je zase čtvrtek a hodně nejisté počasí. Volíme s Vlastou Jizerky. Drobnou přeháňku zvládnem a pokud bude pršet, nepojedem daleko. S prvníma kapkama na skle auta vyjíždíme. S cílem nás inspiroval Ludvík svým zápisem.

Uhlířovka je sice dost daleko, ale je to pěkná skála. Dáváme signál Kuldovi a Ondrovi L. a vyrážíme. Trochu nás vyleká blízké hřmění,a ale snad to vítr rozfouká. Na konci trochu tápeme, ale nacházíme. V průběhu strojení doráží zespoda z Oldova Kulda.

V této trojici (Ondra, Vlasta, Kulda) přelézáme klasiku “Západní spáru V-VI” kolem pamětní desky a pouštíme se do oblíbené “Čihulovy cesty VI”.
Všem se nám zašoupnutí do komína daří a za chvíli jsme zase nahoře. Konečně i mě rozmrzly ruce, ale je cítit, že už je podzim.

IMG_20150910_175310IMG_20150910_175425IMG_20150910_175433

Doráží další posila – Ondra L. Kulda dopije svoje cestovní pivo a spokojeně odchází. My se v pozměněné sestavě pouštíme do další klasické Kauschkoviny “Údolní spára V” (tahá Vlasta).
Zbývá trochu času na další staroněmeckou cestu “Východní stěna V”. Všichni se shodujeme, že už jsme ji někdy lezli a že začátek má na pětku docela jedovatej, ale jdeme do toho. Opět se nám všem daří, takže jak navrhoval Kulich, můžem k Ludvíkovu zápisu napsat: “To umíme taky 🙂 ”

Balíme, 19:50 a v lese je tma jak v …lese. Za svitu čelovek zpět do Sedla. Ondra se při podlézání padlého stromu vynořil pod převislým balvanem a trochu si rozsekl kůži na hlavě. Tím úrazy naštěstí končí a hajdy domů.

Bilance:
Západní spára V-VI
Čihulova cesta VI
Údolní spára V
Východní stěna V