Mločí oddílovka 8.6.2019

Nechápu, jak je to možné, ale poslední Mločí oddílovka do Sklarzske Poreby se málem nekonala. Ondra hodil rýmičku (pej antibiotika, pche….), a najednou aby člověk po akčních lezcích pohledal…. Jako chlapi, nemusíte to s tou xenofobií tak přehánět. Jako, nemáte z těch Poláků nějakej komplex nebo co? No, ale totálně jsem to zachránila JÁ, raději nebudeme spekulovat, jestli svým šarmem, nebo organizačními schopnostmi. Jakmile byl změněn cíl výpravy, již začaly rašit nějaké výhonky naděje, že akce nevyjde vniveč. V počtu dvou statečných jsme s Kulíškem vyrazili nikoliv na Polsko, nýbrž na Vajoletky! A co se nestalo, dorazil i Zdenda Mikeš (velké překvapení, on sice vyhrožoval, že dorazí, ale normálně chodí jen na poslední slanění….zas ten šarm asi…). Mno, takže jsme na to šli od lesa, a na rozlez jsme si dali něco lehčího, abychom si ne…víte co…trenky. Ovšem Lahůdkový kout i tak stojí za to. Nahoře se konala oslavná plechovčička světoznámého českého vývozního artiklu…..jednu přece vydejcháte, hoši….

No, a pak, kde se vzal, tu se vzal, najednou si to lesem mastí….no to byste neuhodli….nápověda…zakládající člen Mloka….Michal Hušek. Je to Mlok, byla to Mločí akce, počítám ho jako účastníka.

Ale překvapením nebyl konec. Najednou se lesem mílovými kroky řítila další postava….Ondra Lukeš!!!!! Čili krásných pět kousků….mnohé akce se tak hojným počtem účastníků v minulosti chlubit nemohly…. Ondra Rytíř vám to dosvědčí.

Tož jsme se s jedné lezecké trojice přeskupili na dvě dvojice, Michal Hušek měl sebou jiné kamarády. Já s Kuldou jsme se vydali do oblíbené Májové, kdežto Ondra Lukeš se odvážně vrhl hned vedle do sedmy, která se možná…pokud jsem to správně pochopila …jmenuje Východní stěna. S Kuldou jsme to samo šli po nich, páč natažený lano je natažený lano, žejo. Teda….je to docela dlouhý. Na konci už docházelo skoro všem. Někteří to však umně maskovali.

Jako poslední jsme si dali Bleskovou Hranu. Jako…kdyby na konci nebyla ta odporná spára, byla by to fakt krásná cesta.

Většina z nás má rodiny, povinnosti, a takový ty věci, takže jsme to zabalili v nejlepším, a jeli domů přemítat, kdy se zas vyvede taková krásná, personálně naprosto luxusně obsazená akce…..

Cibule

 

dav

dav

dav

dav