Zase po dešti … a nejspíš před deštěm. Ale je úterý, tak Ludvík & Ondra R. míří na Pantheon.
Skála mokrá, hlavně ve spárách zatečeno, ale když už jsme tady…
Rozlezení “Květinovou” a sonda, jak to půjde. Hlavně šikmá polička hnusně mokrá, takže opatrně.
“Návrat” dobrý, jen na boty se lepí písek, takže na nohy i přes čištění není moc spoleh. V dobrých madlech nahoře jsou jezírka vody.
Děláme trochu hodný strejdy dvěma odvážným mlaďochům z Prahy, co jsou tu s tátou na výletě. Půjčujem jim smyčky a pak i necháváme horní lano.
Nahoře nad stromama svítí slunko. Bude tam sucho? Nějak tak se rodí nápad vylízt si “Zadarmo na hrad” opravdu nahoru na hrad. Ale je to boj. Co se normálně dá na tření udržet, tak dneska nějak nedrží. Omágovaná ruka se po styku se skálou stává rukou neomágovanou. Nakonec obě dýlky vybojujeme a jdeme na prohlídku hradu. Z vrcholu s křížem koukáme na věž Ivy Kovářové s knížkou na vrcholku. Vracíme se pro lano a NC dolézáme na vršek.

PantheonVezIvyKovarove

Slunko nám zapadlo a my se soukáme dolů. Horní část “Zadarmo na hrad” slaňujeme trochu doleva, abychom se dostali do slaňáku “Pantheonského koutu” a mohli si ho obhlédnout. Nahoře hnusná širočina s problematickým jištěním. Dole lepší, ale pro padající tmu není moc vidět a není čas na důkladnější prohlídku. Navíc nám jejdanánku nestačí lano. Pár posledních metrů opatrně slejzám a doporučuju Ludvíkovi včas přesednout u kruhu, který jsem přejel.
Hurá, jsme oba na zemi. V lese svítěj světlušky nějak se nám připozdilo. Hm, 21:56, tak rychle domů.
Zadarmo to dneska nebylo.

Rekapitulace:
Květinová stěna VIIb (včetně boulderu k druhému slaňáku)
Návrat VIII
Zadarmo na hrad VIIIc (první délka)
Zadarmo na hrad VII (druhá délka)
Věž Ivy Kovářové NC III