Horolezecký oddíl z Jizerek

Na sváteční středu 28.10.2015 nám meteorologové ještě slibují sluníčko. Vzhledem k posunutému času na zimní, startujeme v cca 9:15 z Liberce, abychom byli kolem desáté hodiny ve Ferdinandově. Jedeme ve složení Rejsek, Vlasta a Ondra R. Ludvík nějak nezachytil ranní nástup a dorazí prý později.

V Liberci zataženo, ale za Oldřichovským sedlem opravdu modro. Fučí ale nečekaně silný vítr a mraky se trochu přelévají přes hřebeny. Po většinu času jsme tak utopeni v oparu, kterým slunko prosvitne jen výjimečně.

Začínáme na Malé plotně, kde dáváme “Pozdrav ze Skaláku” a spodní délku “Jizerské Melty”. Jem si ten “Pozdrav” pamatoval nějakej lehčí :-/  První délka Melty sice nahoře není příliš těžká, ale ten odlez od kruhu je dlóóóuhý.  Rejsek tu byl před pár dny, tak ho nechcem nutit do opakování stejných cest a přesouváme se na Velkou plotnu.

Zahradni_Velka_plotna_2015_10_28

Velká plotna je opravdu velká. Při slanění se ukazuje, že u pravého okraje má plných 30 metrů. Pouštíme se do cesty “Ukradený dárek”. Ta je sympatická tím, že má nejvíc kruhů 🙂  Na 30 metrech tři (a ještě na začátek dávám do boku do spáry frendíka). Nahoře opět lehčí terén a od posledního kruhu na konec daleko předaleko. Odjet tady se evidentně nedoporučuje.

Druhá délka “Melty” má na prakticky stejných 30 metrů kruhy jen dva, a ten první je ukrutně vysoko. Tohle se mi tahat nechce, tak si ji dáváme pro radost s horním jištěním a nelituju. Kroky kus pod kruhem bych sóloval opravdu nerad.

Do třetice dáváme na Velké plotně “Levou cestu”. Má jen jeden kruh, ale kus lákavého sokolíku místo monotónní plotny – tam i zakládám malého frienda. Dostat se k sokolíku, ale není úplně prča (kdo by to u VIb čekal?), ale daří se. Příjemný kousek se sokolíkem, kruh (resp. dřík) a tradičně dlouhý plotnový dolez nad kruhem.

Jsme vymrzlí, do tmy nám zbývá hodina, tak uspokojeni balíme a hurá domů do tepla.

Takže, co to dneska bylo?
Pozdrav ze Skaláku VI
Jizerská Melta první délka VI
Ukradený dárek VIb
Jizerská Melta druhá délka VIb (TR)
Levá cesta VIb

Napsat komentář