Na sváteční středu 28.10.2015 nám meteorologové ještě slibují sluníčko. Vzhledem k posunutému času na zimní, startujeme v cca 9:15 z Liberce, abychom byli kolem desáté hodiny ve Ferdinandově. Jedeme ve složení Rejsek, Vlasta a Ondra R. Ludvík nějak nezachytil ranní nástup a dorazí prý později.

V Liberci zataženo, ale za Oldřichovským sedlem opravdu modro. Fučí ale nečekaně silný vítr a mraky se trochu přelévají přes hřebeny. Po většinu času jsme tak utopeni v oparu, kterým slunko prosvitne jen výjimečně.

Začínáme na Malé plotně, kde dáváme “Pozdrav ze Skaláku” a spodní délku “Jizerské Melty”. Jem si ten “Pozdrav” pamatoval nějakej lehčí :-/  První délka Melty sice nahoře není příliš těžká, ale ten odlez od kruhu je dlóóóuhý.  Rejsek tu byl před pár dny, tak ho nechcem nutit do opakování stejných cest a přesouváme se na Velkou plotnu.

Zahradni_Velka_plotna_2015_10_28

Velká plotna je opravdu velká. Při slanění se ukazuje, že u pravého okraje má plných 30 metrů. Pouštíme se do cesty “Ukradený dárek”. Ta je sympatická tím, že má nejvíc kruhů 🙂  Na 30 metrech tři (a ještě na začátek dávám do boku do spáry frendíka). Nahoře opět lehčí terén a od posledního kruhu na konec daleko předaleko. Odjet tady se evidentně nedoporučuje.

Druhá délka “Melty” má na prakticky stejných 30 metrů kruhy jen dva, a ten první je ukrutně vysoko. Tohle se mi tahat nechce, tak si ji dáváme pro radost s horním jištěním a nelituju. Kroky kus pod kruhem bych sóloval opravdu nerad.

Do třetice dáváme na Velké plotně “Levou cestu”. Má jen jeden kruh, ale kus lákavého sokolíku místo monotónní plotny – tam i zakládám malého frienda. Dostat se k sokolíku, ale není úplně prča (kdo by to u VIb čekal?), ale daří se. Příjemný kousek se sokolíkem, kruh (resp. dřík) a tradičně dlouhý plotnový dolez nad kruhem.

Jsme vymrzlí, do tmy nám zbývá hodina, tak uspokojeni balíme a hurá domů do tepla.

Takže, co to dneska bylo?
Pozdrav ze Skaláku VI
Jizerská Melta první délka VI
Ukradený dárek VIb
Jizerská Melta druhá délka VIb (TR)
Levá cesta VIb